fbpx
Inga-foto (1)

Mano pedagoginė kelionė

Mano kaip dėstytojos kelionė prasidėjo brandžioje ir solidžioje akademinėje aplinkoje – Vilniaus universitete, Anglų filologijos katedroje (2008–2019, dab. Anglistikos, romanistikos ir klasikinių studijų institutas). Per daugiau nei dešimtmetį parengiau ir dėsčiau tiek bendruosius šiuolaikinės anglų kalbos kursus (prancūzų, vokiečių, lietuvių filologijos studentams), tiek specializuotus anglų filologijos studentams skirtus kursus (anglų kalbos morfologija ir sintaksė, frazinė anglų kalbos gramatika, tekstynų lingvistika). Dirbdama su universiteto studentais siekiau atskleisti anglų kalbos gyvastį, įvairovę, jos gramatinės struktūros subtilybes, pasinerti į gilią, įdomią ir prasmingą frazių ir sakinių analizę. Po daugiau nei dešimtmetį augimo, mokymosi ir profesinio tobulėjimo akademinėje aplinkoje supratau norinti pasukti į praktinį, platesniam besimokančiųjų ratui orientuotą anglų kalbos mokymą.

Brandinanti mokslinė patirtis – kalbos ir visuomenės santykis

Mano mokslininkės kelias prasidėjo nuo doktorantūros studijų (sociolingvistikos kryptis, 2010–2016), kurios tapo vertingos patirties, plataus kalbos suvokimo, kalbos ir visuomenės santykio supratimo pagrindu. Dalyvavau keliuose moksliniuose projektuose, bendradarbiavau su tyrėjais užsienyje, skaičiau pranešimus mokslinėse konferencijose, esu paskelbusi tyrimo rezultatus mokslo žurnaluose bei esu publikacijos knygoje bendraautorė. Žvelgti į kalbą kaip tyrimo objektą man buvo įdomu ir prasminga. Vis dėlto, mokslininkės veiklai trūko vieno esminio elemento – dažno ir gyvo bendravimo su žmogumi. Supratau norinti skirti daugiau dėmesio ne pačiai kalbai, bet tvirto ryšio tarp anglų kalbos ir jos besimokančiojo kūrimui, įgalinti žmogų vartoti anglų kalbą kaip įrankį savo tikslams pasiekti. Štai taip nuosekliai, apgalvotai ir tvirtai gimė idėja kurti tai, kas šiandien yra Kalbos namai Lingua.

 

Kalbos namai Lingua“ – erdvė Jums

Kalba (lot. lingua) nėra tik komunikacijos priemonė. Tai yra galingas įrankis tikslams pasiekti: paaiškinti, sužinoti, prajuokinti, sugraudinti, pabarti, papasakoti, sukurti vienokią ar kitokią savo tapatybę. Sąrašą galėtume tęsti ir tęsti. Vadinasi, kalba užima svarbią vietą mūsų gyvenamuose. Tik, deja, kai tenka bendrauti užsienio kalba, dažnas iš mūsų pastatome sieną tarp mūsų ir užsienio kalbos, įsivaizduojame, kad ta kalba yra kažkas svetimo, tolimo, sunkiai įveikiamo ir toli gražu ne mums. Todėl mano svarbiausias tikslas buvo sukurti erdvę Jums, kurioje Jūs galėtumėte kurti konstruktyvų ryšį su anglų kalba.

Žodis namai atsirado neatsitiktinai. Namuose mes kuriame ryšį su erdve, esamais daiktais, žmonėmis, atsiminimais ir planais. Kalbos namuose, kur gyvena kalba, turėsite galimybių kurti, puoselėti Jūsų ir anglų kalbos ryšį, pajusti anglų kalbos žavesį, kandumą, užsispyrimą ir, tikiu, susidraugausite su anglų kalba taip, kad ji taps Jūsų palydovu ir už Lingua namų sienų.